Костянтинівська територіальна громада

Миколаївська область, Миколаївський район

02.02.2023 09:55

Що таке пробація і її переваги для суспільства

63db6d36111e4__пробація.jpg

5 лютого 2015 року Верховною радою України прийнято Закон України №160 – VIII «ПРО ПРОБАЦІЮ».
               Пробація — це альтернатива позбавленню волі, що передбачає відбування засудженими покарання в громаді без ізоляції від суспільства.  Пробація України – найбільша пробація в Європі. Наразі на обліку органів пробації в Україні перебуває майже 59 тисяч правопорушників – засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, а також 4,7 тисяч осіб, на яких накладено адміністративні стягнення. В цілому щороку через пробацію проходять понад 100 тисяч суб’єктів пробації. Контроль за поведінкою та виконанням обов’язків такими засудженими здійснюють працівники пробації. У разі порушення правил відбування покарання такі особи можуть потрапити за грати.

        Метою пробації є забезпечення безпеки громади, шляхом виправлення засуджених, а також запобігання вчинення ними повторних кримінальних правопорушень. Для запобігання вчиненню нових правопорушень для кожного клієнта пробації, залежно від його індивідуальних особливостей та життєвих обставин, розробляється індивідуальний комплекс заходів впливу на весь період наглядової пробації. Особливу роль в ефективності пробації, для забезпечення безпеки суспільства, відіграє робота соціальних працівників територіальних громад та її структурних підрозділів,  комунальних установ, представників громадських організацій та волонтерів.

          Суб’єктами пробації є особи, які обвинувачуються у вчиненні злочину та стосовно яких отримано ухвалу суду про складення досудової доповіді, а також особи визнані винними у вчиненні кримінального правопорушення вироком суду та яким призначено покарання у виді, штрафу, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, громадських та виправних робіт, особи звільнені від призначеного судом покарання з випробуванням, засуджені, які готуються до звільнення з місць позбавлення волі, задля вирішення питань їх проживання, працевлаштування, отримання соціальної допомоги після звільнення, також правопорушники на яких судом покладено адміністративне стягнення у виді громадських, виправних та суспільно корисних робіт.

        Пробація це великий крок в майбутнє:

  • для правопорушника:
  • відсутність ізоляції;
  • збереження сім’ї та ролі в суспільстві;
  • допомога у подоланні шкідливих звичок, зміні прокримінального мислення, контроль поведінки та емоцій;
  • підтримка під час змін та самореалізації;
  • для громади:
  • справедливе правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства;
  • убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
  • для держави:
  • для платників податків виправлення правопорушника на пробації у 10 разів дешевше, ніж його утримання у в’язниці;
  • зниження рівня злочинності (лише 2% правопорушників вчиняють нові злочини у період перебування на пробації);
  • європейський шлях розвитку та гідне представлення держави на міжнародному рівні.

     Завдяки Збройним силам України, робота Миколаївського районного сектору №3 пробації, під час воєнного стану мало чим відрізняється від роботи в мирний час.
У своїй роботі Миколаївський районний сектор №3 філії Центру пробації в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях тісно взаємодіє із судовими та правоохоронним органами, Костянтинівською територіальною громадою та її структурними підрозділами, Новоодеським бюро правової допомоги, службою зайнятості, Новоодеським військкоматом.

     Повноваження Миколаївського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях поширюються на 3 територіальні громади Миколаївського колишнього Новоодеського району:

                  -Новоодеська міська рада;
                  -Костянтинівська та Сухоєланецька сільські ради;

Інформація   Миколаївського РС №3 філії ДУ “Центр пробації” в  Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях