09.08.2023 12:14
«Щоб відпочинок був безпечним!»
Наразі на вулиці вже декілька тижнів поспіль тримається сонячна та спекотна погода і більше є бажання покинути свою оселю й відправитися на природу, здебільшого до лісу або моря. Тому на часі говорити про воду, а точніше про правила поводження людей на водоймах, аби відпочинок приносив радість. Але, на жаль, для декого відпочинок на воді закінчується трагедією.
З початку року на водних об’єктах Миколаївської області виникло 16 трагічних випадків з утопленням. В Миколаївському районі на воді загинуло вже 7 осіб. Тому постає явне питання: Як уникнути трагедії на воді?!
Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню; суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах; постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24. Але і перегріватись у на сонці не рекомендується, тому що можливо отримати сонячний удар. У дуже спекотну погоду відпочивайте у тіні.
Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією; не заходьте у воду напідпитку; ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На морському дні є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.
На відкритій водоймі треба завжди зважати на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду. Не намагайтеся плисти проти хвилі. Варто бути обережними біля водорізів. Не пірнайте з них, бо можна впасти – вони дуже слизькі від водоростей. Не запливайте за буйки! Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.
Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, весь час прислухайтесь та суворо дотримуйтеся порад рятувальників!
Поділитись
Дізнайтеся також
Усі новини