15.01.2024 13:52

Цивільний захист населення

65a51cc42f693__6453818313814991965552.jpg

Пам’ятка населенню по укриттю у Захисних спорудах Цивільного Захисту

Укриття населення у захисних спорудах є найбільш надійним способом захисту від впливу небезпечних факторів, що виникають унаслідок надзвичайний ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

Згідно, ст. 32 Кодексу Цивільного захисту України, до захисних споруд цивільного захисту належать:

• Сховище – герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюється умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних (бойових) дій та терористичних актів;
  • Протирадіаційне укриття – негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості;
  • Швидко споруджувальна захисна споруда цивільного захисту – захисна споруда, що зводиться із спеціальних конструкцій за короткий час для захисту людей від дії засобів ураження в особливий період.

Для захисту людей від деякий факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період також використовуються споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

Споруда подвійного призначення - це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення.

Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється суб’єктами господарювання, на балансі яких вони перебувають.

Перед тим, як залишати житло,  необхідно:

• Зачинити вікна;
  • Вимкнути газ, воду та електроенергію
  • Забрати продукти з холодильника.

Із собою мати такі документи:

• Паспорт, інші документи, що засвідчують особу;
  • Військовий квиток;
  • Документи про освіту;
  • Посвідчення про шлюб і народження дітей;
  • Трудову книжку;
  • Інші документи.

А також:

• Засоби індивідуального захисту;
  • Теплі речі, постільну білизну;
  • Засоби гігієни;
  • Ліхтарик, сірники, запальничка;
  • Гроші;
  • Цінності;
  • Продукти харчування, що не потребують попередньої обробки, запас питної води на 3 доби.

Загальна вага не повинна перевищувати 50 кг.

До речей прикріпити нашивку з позначенням адреси постійного місця проживання, прізвища. На одязі дітей мають бути нашивки з позначенням прізвища, імені та по батькові, рік народження, адреси постійного місця проживання.

Захисні споруди Цивільного Захисту Костянтинівської територіальної громади

Профілактика пожеж у осінньо-зимовий період.

За більш детальною інформацією стосовно укриття населення, звертатись за телефонами  тел.: +380(512)53-22-42, +380(95)005-66-63.

Разом з тим повідомляємо, що інформація щодо придатності укриттів постійно оновлюється!

Висока організованість та дисципліна кожного громадянина – це головне під час укриття населення у захисних спорудах та проведення евакуації.

Uvaga-3.jpg
Поділитись