24.01.2024 11:05

Діти мають право на всі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги.

65b0d2d53b518__421205569_807516811411509_3032904124457793061_n.jpg

Отримати консультацію юриста діти будь-якого віку можуть самостійно. Вторинна правнича допомога усім дітям до 14 років надається через законних представників — батьків, усиновлювачів, опікунів тощо.

✅  З 14 років діти мають право самостійно звернутися по вторинну правничу допомогу з деяких питань, зокрема:
✔️  захисту прав та інтересів у зв'язку з неналежним батьківським вихованням;
✔️  позбавлення батьківських прав;
✔️  визнання батьківства;
✔️  скасування усиновлення чи визнання усиновлення недійсним;
✔️  неповнолітні батьки — щодо захисту прав та інтересів своєї дитини.

✅  А з 16 років також щодо:
✔️  надання права на шлюб;
✔️  розірвання шлюбу;
✔️  визнання шлюбу недійсним;
✔️  надання повної цивільної дієздатності.

🟩  Щоб отримати послуги адвоката для дитини, яка є потерпілою або свідком у кримінальному провадженні, до найближчого бюро правової допомоги має звернутися її законний представник.

🟩  Для залучення адвоката дитині, яка є підозрюваною чи обвинуваченою у кримінальному правопорушенні, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд виносять постанову/ухвалу, яку направляють до центру з надання безоплатної правничої допомоги.

🟩  Чому послуги безоплатні
На державному рівні вирішено надавати окремим категоріям осіб, зокрема дітям, адвокатську допомогу за кошти з Державного бюджету України. Це означає, що для клієнта послуга є безоплатною, а адвокат отримує гроші за свою роботу від держави.

🟩  Які адвокати залучаються системою БПД для представництва та захисту інтересів дітей
З якими система БПД співпрацює на підставі укладеного контракту. Щоб співпрацювати з системою, вони пройшли спеціальний конкурсний відбір. Водночас ці адвокати можуть на платній основі працювати з іншими клієнтами, які до них звертаються не через систему БПД.