25.01.2024 09:28

Щодо підтвердження факту непроживання окремих осіб за адресою домогосподарства при зверненні за призначенням житлової субсидії

65b753c11dd96__Інфографіка-(2).png

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами), житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. Водночас, житлову субсидію може бути призначено без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають за місцем реєстрації і які не є членами сім’ї осіб зі складу домогосподарства.

У таких випадках, житлову субсидію може бути призначено на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання, який складається, зокрема, посадовою особою виконавчого органу міської ради відповідної територіальної громади або військовій адміністрації (затверджений наказом Міністерства соціальної політики від 04.07.2022 № 190, зі змінами), та/або документів, що підтверджують непроживання особи за адресою домогосподарства.

Так, житлові організації та/або об’єднання, які надають послуги з управління багатоквартирним будинком, не уповноважені на складання актів обстеження, водночас, довідки сформовані та завірені ними можуть вважатися підтвердними документами факту непроживання особи за адресою домогосподарства, оскільки управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг не нараховують плати за житлово-комунальні послуги, внески/платежі на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком на членів домогосподарства, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні (будинку).