Костянтинівська територіальна громада

Миколаївська область, Миколаївський район

07.03.2023 16:03

Пам’ятка щодо дотримання основних вимог правил пожежної безпеки при користуванні газовими пальниками, свічками, пічним опаленням та генераторами

6407456f26c96__пож.-безпека.jpg

Свічки — як використовувати правильно:

1. Використовуйте невисокі, стійкі, металеві свічники.

2. Тримайте запалені свічки на безпечній відстані від горючих матеріалів.

3. Не паліть свічки до кінця — залишайте недогарок довжиною 2-3 см.

4. Не залишайте запалені свічки без нагляду.

Газовий туристичний пальник — як користуватися

1.Купуйте лише сертифіковану продукцію лише в ліцензованих точках продажу.

2.Неухильно дотримуйтеся інструкції виробника. Завжди перевіряйте цілісність балончика. Відсутність слідів витікання газу можна перевірити за допомогою мильного розчину.

3.Розрахований для використання на відкритому повітрі. Якщо пальник використовується у приміщенні, де живуть люди, там обов’язково має бути вентиляція.

4.Не допускайте потрапляння на балони сонячних променів та тримайте їх подалі від дії високих температур.

Пічне опалення — як запобігти пожежі

1. Не допускайте перегріву печей. Слідкуйте, щоб в стінах печей і димарів не було тріщин.

2. Протягом опалювального періоду слід очищати димоходи.

3. На підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами прибийте металевий лист розміром 50х70 см.

4. Не користуйтеся для розпалу печей легкозаймистими рідинами.

5. Не залишайте прилади, що топляться, без нагляду.

Генератори — де і як використовувати

1.ДСНС пропонує купувати лише сертифіковану продукцію тільки в ліцензованих точках продажу та уважно дотримуватись інструкцій виробника.

2.Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання. Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів) не менше 6 метрів. Допускається встановлювати електрогенератор біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 м. Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.

3.При підключенні електричних приладів необхідно використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути заземлюючий контакт.

4.Експлуатацію генератора необхідно здійснювати відповідно до технічної документації та рекомендацій виробника. Перед пуском генератора необхідно перевірити стан електропроводки, та споживачів усунути їх пошкодження. Також необхідно усунути перекручування дротів, контакту з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи генератора повинні бути заземлені, також необхідно уникати контакту силових контурів генератора з водою та іншими предметами. Генератор не бажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу.

5. Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 м до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних каністрах, які призначені для зберігання палива поза межами жилої зони. У випадку проливу палива посипте місце проливу піском, який потім зберіть у металевий ящик чи відро. У разі загорання генератора кожний громадянин зобов’язаний: негайно повідомити про це ДСНС за телефоном 101. При цьому необхідно назвати місцезнаходження об’єкта, вказати місце виникнення пожежі; знеструмити електрогенератор; вжити (за можливості) заходів щодо гасіння (локалізації) пожежі. В таких випадках краще використовувати вогнегасники для гасіння пожежі класу В (горіння рідких речовин або твердих речовин, які розтоплюються). Також у інших  ситуаціях можливе використання кошми або щільної ковдри, якими необхідно накрити генератор).

6.Забороняється під час використання генераторів вносити зміни в конструкцію генератора, розміщувати  генератор у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей; палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправки та експлуатації генератора; відкривати кришку баку при працюючому генераторі; заправку генератора при працюючому або не охолодженому двигуні; об’єднувати генератори у ланцюг; змішувати різні види мастила та палива; перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора.