18.08.2023 10:39

Разову грошову допомогу ветеранам війни, яку вони отримували від держави щороку до 5 травня, відмінили. Натомість виплати вони отримуватимуть у серпні – до Дня незалежності України (24 серпня).

64df207b2ce33__groshova-dopomoga.jpg

Щороку 5 травня ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань виплачувалася разова грошова допомога. Цю соціальну підтримку передбачено Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань». Порядок виплати грошової допомоги та її розмір визначає Кабінет Міністрів України в межах бюджетних призначень, установлених Законом України про Державний бюджет.

Проте цього року така виплата здійснюватиметься  до Дня Незалежності України — тобто 24 серпня. Це пов’язано із ухваленням 20 березня Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань».

Тобто ця одноразова допомога так само надаватиметься учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, членам сімей загиблих та особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, жертвам нацистських переслідувань.

Відповідно, особи, які мають право на отримання щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня, отримують свої виплати до Дня незалежності, тобто до 24 серпня 2023 року.

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати у 2023 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“ і „Про жертви нацистських переслідувань“» виплата грошової допомоги у 2023 році здійснюється:

• органами Пенсійного фонду України— особам, які перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України як особи, яким призначено пенсію (щомісячне довічне грошове утримання), станом на 5 травня 2023 року, шляхом включення у відомості (списки) на виплату пенсій.