11.12.2023 10:33

Щодо зарахування до страхового стажу періоду роботи в колгоспі після 1965 року на підставі показань двох свідків, які знають заявника по спільній з ним роботі та мають документи про період роботи в колгоспі

65781afb48692__Інфографіка-стаж-в-колгоспі.png

Пунктом 18 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок № 637) передбачено, що за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних, стаж роботи встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі та мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

У тих випадках, коли періоди роботи зараховуються до стажу роботи на підставі показань свідків, один із яких свідчить про роботу заявника за більший період, ніж інші, встановленим вважається період, який підтверджений двома або більше свідками (пункт 25 Порядку № 637).

Враховуючи положення Порядку № 637, для підтвердження періоду роботи в колгоспі показаннями свідків, в тому числі й після 1965 року, достатньо документів про ліквідацію колгоспу, довідок архівних установ про відсутність в архівних фондах документів колгоспу, показань свідків (з урахуванням вимог пункту 25 Порядку № 637), які б знали заявника по спільній з ним роботі в колгоспі, та їх документів про роботу в колгоспі за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.