22.12.2023 15:39

Проведення щорічної вакцинації проти сказу - обов'язок власників собак і котів!

658591a825447__Серія-інфографік-про-сказ-1.png

Відповідно до Закону України "Про ветеринарну медицину" та "Про захист тварин від жорстокого поводження" забезпечення здійснення щорічної вакцинації проти сказу - обов'язок власників собак і котів.

Вакцини, які застосовуються для профілактики сказу:

• повинні бути зареєстровані в Україні;
  • потребують особливих умов зберігання;
  • застосовуються виключно спеціалістами ветеринарної медицини (державними або приватними).

Спеціаліст ветеринарної медицини проводить клінічний огляд тварини. Хворим або ослабленим тваринам щеплення не проводиться.

Проведення вакцинації - обов'язкова умова під час:

• будь-якого переміщення тварин на території або за межі України;
  • допуску до полювання мисливських собак;
  • допуску до участі в будь-яких змаганнях, виставках тощо.

Спеціаліст ветеринарної медицини повинен зробити відповідний запис про вакцинацію у ветеринарному паспорті тварини.

Експертний висновок про наявність титру антитіл до вірусу сказу пролонговується, якщо щеплення здійснюється з проміжками не більше календарного року.

Окрім того, обов'язком власників собак і котів є ідентифікація тварин за допомогою мікрочипів. Дата встановлення мікрочипу повинна передувати даті проведення щеплення.